W krainie drzew i krzewów: suchodrzew zwyczajny

Bywa wykorzystywany jako krzew ozdobny, szczególnie w chwili, gdy właściciel ogrodu chce zapewnić ptakom bezpieczne schronienie na terenie swej posesji. Pachnące kwiaty tego krzewu są z kolei magnesem dla motyli, szczególnie dla tych z rodziny zawisakowatych. Czym jeszcze wyróżnia się suchodrzew zwyczajny – krzew, który w polskich ogrodach pojawia się coraz częściej?

Suchodrzew zwyczajny to ciekawy krzew, który zrzuca liście na zimę. Krzew ten osiąga wysokość nawet do 3 metrów. Jego cechą charakterystyczną są pojedyncze liście o długości dochodzącej do 6 cm, które wyróżniają się eliptycznym kształtem. Suchodrzew zwyczajny może się też pochwalić pięknymi kwiatami, które mają barwę żółto-białą, oraz jagodami, które zawierają po cztery nasiona. Owoce tego krzewu dojrzewają w okolicy lipca, z kolei porą kwitnienia jest w przypadku tego krzewu okres pomiędzy majem a czerwcem.

Tym, którym marzy się piękny ogród pełen ptaków i kolorowych motyli, suchodrzew zwyczajny może pomóc w realizacji planów. Ten krzew przyciąga i owady, i ptaki, a w okresie kwitnienia staje się dodatkowo wspaniałą ozdobą każdego ogrodu.